Super MAG


Super MAG - výrobok v nerezovom puzdre, s patentovo chráneným zložením použitých magnetov. Ide o neodymové bloky, ktoré majú väčšiu magnetickú účinnosť oproti doteraz používaným feritovým magnetom.

NdFeB (neodym-železo-bór) magnety sa vyrábajú sintrovaním z práškových kovov so vzácnym prvkom – neodymom. Po magnetizácií sú ich účinky mnohonásobne silnejšie ako pri klasických (feritových) magnetoch. Táto moderná technológia umožnila minimalizovať akékoľvek tlakové straty výrobkov, pretože magnety nebránia prietoku vody, ako vo všetkých ostatných doposiaľ používaných magnetických úpravniach s feritovými magnetmi a docieliť tak neuveriteľné účinnostné zmeny na výslednej magnetizácií vody. Tieto špeciálne magnety, radovo v desiatkach tisícoch Gaussov (10 - 40.000 Gaussov) oproti feritovým, ktoré majú 500 - 1.000 Gaussov, sú nielen oveľa silnejšie, ale aj veľmi stabilné svojou životnosťou.

SuperMAG je možné inštalovať v ľubovoľnej polohe, zariadenie je obojsmerné, doporučujeme predradiť filter na zachytávanie mechanických nečistôt.

Výhody a uplatnenie SuperMAGu:

   - Šetrí spotrebu elektrickej energie, plynu, pracích práškov, prípravkov do umývačiek riadu a pod.
   - Chráni potrubia, sanitárnu techniku, práčky, umývačky riadov, prietokové ohrievače, kotle, radiátory.
   - Záhrada – zvyšuje klíčivosť semien a rast rastlín, zvyšuje odolnosť proti plesniam.
   - Priemysel – znižuje náklady a čas na údržbu, opravy a výmeny technologických zariadení.
   - Poľnohospodárstvo – chráni zavlažovacie systémy, znižuje usadzovanie nežiadúcich solí v pôde.


Popis Stavebná dĺžka (mm) Priemer (mm) Prietok (m3)
Super MAG veľkosť 1
Určený na montáž priamo pred prívod vody do práčky alebo umývačky riadu. Vyrába sa v dvoch prevedeniach G1/2" a G3/4".
57 30 1
Super MAG veľkosť 2
Určený na montáž do rozvodu teplej a studenej vody v bytových jadrách, pre byty s vlastným kúrením, do vratnej vetvy ÚK a pod. Vyrába sa v týchto prevedeniach G1/2", G 3/4",G 1".
80 50 3,5
Super MAG veľkosť 3
Určený na montáž pre rodinné domy, zavlažovacie systémy, umývačky áut a pod. Vyrába sa v týchto prevedeniach G3/4", G1", G5/4".
75 70 10
Super MAG veľkosť 3 Plus
Určený na montáž všade tam, kde je potrebná vyššia účinnosť zariadenia, pre väčšie rodinné domy, solárne zariadenia, kotolne a pod. Vyrába sa v týchto prevedeniach G3/4", G 1", G5/4".
90 70 12